Trenér

Trenér JAN DEMELE:

Jan Demele pokračuje v rodinné tradici dostihového sportu, ale v odvětví cvalových dostihů, narozdíl od svého úspěšného otce Jana Demeleho staršího. Ten zasvětil svůj život tlumačovským klusákům jako jezdec i trenér a připravil tak koňské závodní prostředí pro svého syna Honzu.

Jan Demele mladší dosahoval velkých úspěchů také ve spolupráci s trenérem Radkem Vrajem, který působil v tréninkové centrále ve Slušovicích. Nějaký čas J.D. strávil v Německu jako pracovní jezdec. Později se pustil do trénování sám a svou žokejskou profesi ukončil v roce 2009. Dne 24.listopadu 2007 se Honzovi a jeho manželce Petře narodila prvorozená dcera Natálka.

Jan Demele jako žokej:

  • kariéra na Jockey clubu
  • 177 vítězství z toho 39 I.kat a vyšší kategorie
  • vítěz např. Velké červnové ceny, Saint Leger, OAKS, Velká cena českého turfu, 55.Velká květnová cena Skanska, Vederemo von Baden Baden, 11.Moravská jarní cena, Jarná cena kobýl aj.

Jan Demele jako trenér:

Prvních úspěchů při trénování jsme dosáhli s koňmi Lord Kl(Rainbows for Life-Lady Beata) a Pudr(Dara Monarch-Půlnoc), kteří u nás působili nejdéle ze všech koní. Lord Kl debutoval v Pardubicích a dařilo se mu i v zahraničí, kde také obsadil první místa nebo dalších dotovyných umístění. Dařilo se mu velmi dobře i na proutěných překážkách, kdy v roce 2006 vyhrál ve Velké Chuchli Cenu elektrizace železnic Praha a v rakouském Freudenau nebo se umístil na 2.místě v Kříšťálovém pohárů v Pardubicích.
Pudr se prosadil jako 3-letý a vyhrál po sobě hned 3 dostihy rovina I.kategorie, NL. V roce 2007 vyhrál Tatranskou cenu v Bratislavě rovinu I.kat., ve slovenské Jarní míli doběhl na 2.místě a většinou se v dostizích I.kat.umístí do 5 místa.
Dalším velmi úspěšným skokanem, který stojí za zmínku je hnědák Kirasjer(POL)(All hands on the deck-Kirke), který běhá převážně na Italských závodištích.
Také poctivý Starfighter(Varadar), který určitě patřil mezi špičku mílařů v ČR, ve Velké jarní ceně doběhl druhý, vyhrál jedničkovou Cenu města Karlovy Vary a řadu dalších dostihů. Mezi úspěšné svěřence můžeme zařadit i koně jako Sharp Brook, Poinsettia a Sebastiano.

About